Tuzağa düşen ayıya başarılı operasyon

Çanakkale’de bir meyve bahçesine kurulan domuz kapanına yakalanarak ağır yaralanan 2 yaşında ayı, Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Hayvan Hastanesi’de gerçekleştirilen başarılı operasyonla hayata tutundu.

Geçtiğimiz Cumartesi günü Çanakkale’nin Bayramiç ilçesi Çırpılar köyünde bir meyve bahçesine giren boz ayı, domuzlar için kurulan tuzağa düştü. Görevliler tarafından fark edilen yaralı boz ayı jandarmaya bildirildi. Meyve bahçesine gelen yetkililer ayıyı tuzaktan kurtardı. İlk müdahalesi bahçede yapılan yaralı ayı, Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’ne getirildi.

Göğsünde oluşan 20 santimetrelik yarık ile Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Hayvan Hastanesi’ne getirilen ayı, profesyonel ekip ile titizlikle yürütülen operasyonla tedavi edildi. Yarası dikilen 2 yaşındaki ayının yarasının iyileşmesinin beklendiğini ifade eden Dr. Melike Çetin “2 yaşında ayı bize göğsündeki 20 santimetreye yakın derin bir yarayla geldi. Ekip olarak ayının yarasını diktik. Özel kafesinde tedavisi devam edilen ayı tam anlamıyla sağlığına kavuştuğunda Çanakkale’deki doğal yaşam alanına gönderilecek” dedi.

ONUR AKTAŞ-MEDET GÖKMEN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz